2003. Rusiya, Səhiyyə Nazirliyi yanında Sonradan Təhsil Akademiyası, Şüa diagnostikası. Hamiləlik və ginekologiyada ultrasəs diaqnostikası.
2004. Rusiya, Səhiyyə Nazirliyi yanında Sonradan Təhsil Akademiyası, Şüa diagnostikası. Damar sisteminin kompleks ultrasəs müayinəsi.
2004. Azərbaycan Dövlət Həkimləri Təkmilləşdirmə İnstitutu, Şüa diagnostikası, ultrasəs diaqnostikası üzrə təkmilləşdirmə kursu.
2009. Azərbaycan Dövlət Həkimləri Təkmilləşdirmə İnstitutu, Şüa diagnostikası. Ultrasəs müayinəsi.
2010. Rusiya, Səhiyyə Nazirliyi yanında Sonradan Təhsil Akademiyası, Şüa diagnostikası. Doppleroqrafiya hamiləlik və ginekologiyada.
2015. Azərbaycan, Bakı. "VİSUS" Beynəlxalq Tibbi Ultrasəs Akademiyasının kursları.
2017. Azərbaycan, Bakı. Fetal tibb və ginekoloji ultrasəs sahəsində irəliləyişlər. İSUOG təşkilatçılığı ilə tədris kursu.
2017. Azərbaycan, Bakı. Kardial diseksiyası və fetal ehokardioqrafiya kursu (Dr. Philippe Jeanty MD PhD ilə).

1995. Азербайджанский Медицинский Университет. Мед. профилактика. Лабораторное дело.
2003. Россия, Академия последипломного образования при Министерстве Здравоохранения , Лучевая диагностика. Ультразвуковая диагностика в акушерстве-гинекологии
2004. Россия, Академия последипломного образования при Министерстве Здравоохранения , Лучевая диагностика. Комплексное ультразвуковое исследование сосудистой системы
2004. Азербайджанский Государственный Институт Усовершенствовани Врачей имени Азиза Алиева, Лучевая диагностика, усовершенствование по курсу ультразвуковой диагностики.
2009. Азербайджанский Государственный Институт Усовершенствовани Врачей имени Азиза Алиева, Лучевая диагностика. Ультрасонография
2010.  Россия, Академия последипломного образования при Министерстве Здравоохранения , Лучевая диагностика. Допплерография в акушерстве-гинекологии.
2015. Азербайджан, Баку. Курсы "VİSUS" Международная академия медицинского ультразвука.
2017. Азербайджан, Баку. Прогресс в фетальной медицине и гинекологическом ультразвуке. Обучающий курс под эгидой İSUOG.
2017. Азербайджан. Баку. Курс кардиальной диссекции и фетальной эхокардиографии (With Dr. Philippe Jeanty MD PhD)