23 aprel 2025-ci il tarixində Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Azərbaycandakı səfiri cənab İssam bin Saleh əl-Cuteyli rəsmi səfəri çərçivəsində Qusar rayonunda yerləşən OKİ Hospitala baş çəkmişdir.
23 aprel 2025-ci il tarixdə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının səfiri İssam bin Saleh əl-Cuteyli Qusar rayonuna səfər etmişdir.
Səfər çərçivəsində hörmətli qonaq əvvəlcə Qusar Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Sahir Məmmədxanovla görüşüb. Görüş zamanı İcra başçısı Səudiyyə Ərəbistanı-Azərbaycan dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafından söz açaraq, səfirə rayonun tarixi, coğrafi mövqeyi, turizm potensialı, ictimai-siyasi və sosial-iqtisadi həyatı barədə ətraflı məlumat verib. Görüşdə həmçinin, iki ölkə arasında əməkdaşlıq perspektivləri, işgüzar əlaqələrin möhkəmləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Rayona səfəri çərçivəsində səfir İssam bin Saleh əl-Cuteyli OKİ Hospitalla da tanış olmuşdur. Səfir rayon səhiyyə müəssisələrində yaradılmış müasir infrastruktur, pasiyentlər üçün təmin olunmuş şərait və göstərilən tibbi xidmətlərlə yaxından tanış olub. O, Qusarda səhiyyənin inkişaf səviyyəsini yüksək qiymətləndirib və göstərilən səmimi qəbula görə minnətdarlığını bildirib.
Bu səfər, gələcəkdə səhiyyə sahəsində mümkün əməkdaşlıq üçün əhəmiyyətli bir addım kimi qiymətləndirilir.

On April 23, 2025, the Ambassador of the Kingdom of Saudi Arabia to Azerbaijan, Mr. Issam bin Saleh Al-Juteyli, visited OKİ Hospital in the Gusar district as part of his official trip.
As part of his visit, the esteemed guest first met with the Head of the Gusar District Executive Authority, Mr. Sahir Mammadkhanov. During the meeting, the Executive Head spoke about the development of friendly and cooperative relations between Saudi Arabia and Azerbaijan, and provided the ambassador with detailed information about the district's history, geographical location, tourism potential, and its socio-political and economic life. The sides also exchanged views on prospects for cooperation and strengthening of business ties between the two countries.
Within the framework of the visit, Ambassador Issam bin Saleh Al-Juteyli also visited OKİ Hospital. He became closely acquainted with the modern infrastructure of the district's healthcare institutions, the conditions created for patients, and the quality of medical services provided. The ambassador praised the level of healthcare development in Gusar and expressed his gratitude for the warm reception.
This visit is considered an important step toward potential future cooperation in the field of healthcare.