23 aprel 2025-ci il tarixində Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Azərbaycandakı səfiri cənab İssam bin Saleh əl-Cuteyli rəsmi səfəri çərçivəsində Qusar rayonunda yerləşən OKİ Hospitala baş çəkmişdir.
23 aprel 2025-ci il tarixdə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının səfiri İssam bin Saleh əl-Cuteyli Qusar rayonuna səfər etmişdir.
Səfər çərçivəsində hörmətli qonaq əvvəlcə Qusar Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Sahir Məmmədxanovla görüşüb. Görüş zamanı İcra başçısı Səudiyyə Ərəbistanı-Azərbaycan dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafından söz açaraq, səfirə rayonun tarixi, coğrafi mövqeyi, turizm potensialı, ictimai-siyasi və sosial-iqtisadi həyatı barədə ətraflı məlumat verib. Görüşdə həmçinin, iki ölkə arasında əməkdaşlıq perspektivləri, işgüzar əlaqələrin möhkəmləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Rayona səfəri çərçivəsində səfir İssam bin Saleh əl-Cuteyli OKİ Hospitalla da tanış olmuşdur. Səfir rayon səhiyyə müəssisələrində yaradılmış müasir infrastruktur, pasiyentlər üçün təmin olunmuş şərait və göstərilən tibbi xidmətlərlə yaxından tanış olub. O, Qusarda səhiyyənin inkişaf səviyyəsini yüksək qiymətləndirib və göstərilən səmimi qəbula görə minnətdarlığını bildirib.
Bu səfər, gələcəkdə səhiyyə sahəsində mümkün əməkdaşlıq üçün əhəmiyyətli bir addım kimi qiymətləndirilir.

Посол Саудовской Аравии посетил OKİ Hospital в рамках визита в Гусар
23 апреля 2025 года в рамках официального визита в Гусарский район посол Королевства Саудовская Аравия в Азербайджане господин Иссам бин Салех аль-Джутейли посетил OKİ Hospital.
В рамках визита уважаемый гость сначала встретился с главой Исполнительной власти Гусарского района Саиром Мамедхановым. Во время встречи глава исполнительной власти рассказал о развитии дружественных и партнерских отношений между Саудовской Аравией и Азербайджаном, а также подробно ознакомил посла с историей, географическим положением, туристическим потенциалом, общественно-политической и социально-экономической жизнью района. Кроме того, были обсуждены перспективы сотрудничества между двумя странами и укрепление деловых связей.
В ходе визита в район посол Иссам бин Салех аль-Джутейли также ознакомился с деятельностью OKİ Hospital. Он на месте ознакомился с современной инфраструктурой медицинских учреждений района, условиями, созданными для пациентов, и качеством предоставляемых медицинских услуг. Посол высоко оценил уровень развития здравоохранения в Гусаре и выразил благодарность за тёплый приём.
Этот визит расценивается как важный шаг на пути к возможному сотрудничеству в сфере здравоохранения в будущем.