ISO 7101 Beynəlxalq standartın təqdimat mərasimi.
Tədbirdə aidiyyati dövlət qurumların rəhbər və əməkdaşlarının, dövlət və özəl səhiyyə və tibb müəssisələrinin, mütəxəssislərin, elmi ictimaiyyətin, kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişdir.
2025-ci il, fevralın 20-də Yeni klinika Tibb Mərkəzinin akt zalında “Keyfiyyət Assosiasiyası” İctimai Birliyi və Özəl Tibb Müəssisələri Assosiasiyasının (ÖTMA) təşkilatçılığı, həmçinin “Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi”-nin (TƏBİB) təşkilati dəstəyi ilə təqdimat mərasimi keçirilmişdir.
Tədbirdə ölkəmizdə ilk dəfə ISO 7101 beynəlxalq standartını tətbiq etmiş “Səhhət” Azərbaycan-Almaniya tibb klinikasına və OKİ Hospital-a sertifikatlar təqdim edilib. Doktor Malik Kərimov öz çıxışında klinikada ISO 7101 standartının tətbiqi və onun faydaları barədə iştirakçılara məlumat verib.
Sertifikatlar INCERT sertifikatlaşdırma şirkətinin direktoru Şamo Muradov tərəfindən təqdim edilib. Ş. Muradov “Səhhət” klinikasında və OKİ Hospitalda keçirilən audit və sertifikatlaşdırma prosesindən bəhs edib.

В мероприятии приняли участие руководители и сотрудники соответствующих государственных органов, представители государственных и частных медицинских учреждений, специалисты, научное сообщество, а также представители средств массовой информации.
20 февраля 2025 года в актовом зале Медицинского центра «Yeni klinika» состоялась презентационная церемония, организованная Общественным объединением «Ассоциация качества» и Ассоциацией частных медицинских учреждений (ÖTMA) при организационной поддержке Объединения по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB).
В ходе мероприятия сертификаты были вручены медицинской клинике «Səhhət» (совместная азербайджано-германская клиника) и OKİ Hospital, которые первыми в стране внедрили международный стандарт ISO 7101. В своем выступлении доктор Малик Керимов рассказал участникам о внедрении стандарта ISO 7101 в клинике и его преимуществах.
Сертификаты были вручены директором сертификационной компании INCERT Шамо Мурадовым. В своем выступлении он подробно рассказал об аудите и процессе сертификации, проведенных в клиниках «Səhhət» и OKİ Hospital.