Nevroloq Dr. Aybəniz Murtuzova tərəfindən STROKE mərkəzinin təşkilinə həsr olunmuş təlim keçirildi
OKİ Hospitalda nevroloq Dr. Aybəniz Murtuzova tərəfindən "STROKE mərkəzinin təşkili: əsas aspektlər və praktik yanaşmalar; insult keçirmiş pasiyentlərə yardım zamanı effektiv komandada işləməyin vacibliyi" mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimdə insultun menecmentində multidissiplinar yanaşmanın rolu vurğulandı, komanda işi, peşəkarlıq və xəstəyə vaxtında müdaxilənin əhəmiyyəti bir daha ön plana çəkildi.
Dəyərli bilik və təcrübəsini bizimlə paylaşdığı üçün Dr. Aybəniz Murtuzovaya dərin təşəkkürümüzü bildiririk.
Bu kimi təlimlər komandamızın davamlı inkişafına və pasiyent məmnuniyyətinə xidmət edir.
Danimarkanın Herlev Universitet Xəstəxanasının insult şöbəsində baş insult mütəxəssisi olan nevroloq Aybəniz Murtuzova nevrologiya sahəsində mütəxəssis olmaqla yanaşı, son 5 ildə insult üzrə xüsusi ekspert olaraq fəaliyyət göstərir.
Herlev Universitet Xəstəxanasında nevroloji pozuntular və serebrovaskulyar xəstəliklər üzrə konsultantdır. Danimarkada həkim kimi 17 illik təcrübəsi var. Bu müddətin doqquz ilini nevrologiya, neyrocərrahiyyə və neyrofiziologiya sahələrində geniş tədqiqatlara və praktik işlərə sərf etmişdir. Dr. Aybəniz Murtuzova insult şöbəsində beş ildən çox iş təcrübəsi ilə yanaşı, daxili xəstəliklər, kardiologiya, geriatriya və ürək-damar/abdominal cərrahiyyə sahələrində klinik təcrübəyə malikdir.

В OKİ Hospital прошёл тренинг, посвящённый организации инсультного центра.
В OKİ Hospital невролог д-р Айбениз Муртузова провела тренинг на тему: «Организация инсультного центра: ключевые аспекты и практические подходы; важность работы в эффективной команде при оказании помощи пациентам с инсультом».
В ходе обучения было подчёркнуто значение мультидисциплинарного подхода в менеджменте инсульта, важность командной работы, профессионализма и своевременного вмешательства.
Мы выражаем глубокую благодарность д-ру Айбениз Муртузовой за то, что поделилась с нами своими ценными знаниями и опытом.
Подобные обучающие мероприятия способствуют постоянному развитию нашей команды и повышению удовлетворённости пациентов.
Невролог Айбениз Муртузова — ведущий специалист по инсульту в инсультном отделении Университетской больницы Херлев (Дания), где она работает уже более 5 лет. Является экспертом в области инсульта и консультантом по неврологическим расстройствам и цереброваскулярным заболеваниям.
Доктор Муртузова имеет 17-летний стаж работы врачом в Дании, из которых 9 лет посвятила научной и практической деятельности в сферах неврологии, нейрохирургии и нейрофизиологии. Помимо опыта работы в инсультном отделении, она также обладает клинической практикой в областях внутренних болезней, кардиологии, гериатрии и сердечно-сосудистой/абдоминальной хирургии.